EL SANATLARI BÖLÜMÜ

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi El Sanatları Bölümü, Takı Tasarımı ve İmalatı ASD ve Hat Sanatı ASD olmak üzere iki programdan oluşmaktadır.

El Sanatlarında farklı disiplinlerden yararlanabilen, özgün ve toplumsal sorumluluğu da göz önüne alarak özgür düşünebilen; çağın bilgi birikimi ve imalatını birlikte kullanabilen; yerel ve evrensel değerlerden yararlanmasını bilen; tasarım alanında var olan veya olacak olan problemlere çözüm önerileri getirebilen; endüstriyel tasarım ve üretim gerekleri ile sanata ait tasarım ve üretim tekniklerini bir potada eritebilecek eleştirel düşünebilen, ulusal ve uluslararası düzeyde gereksinimlerini karşılayacak donanımda üst düzey bireyler yetiştirmektir.

Geçmişten günümüze ülke olarak dünya genelinde köklü bir alt yapıya sahip kuyumculuk sektörü, çağın getirdikleri doğrultusunda donanımlı ve yenileşmeye açık kalite düzeyi yüksek eğitilmiş bireyler yetiştirmek. Ülkemizin sosyo- kültürel ve ekonomik anlamda kuyumculuk alanında ihtiyaç duyduğu ve ileride duyabileceği alanlara yönelik geliştirici çalışmalar yapmak; teknolojiyi takip eden ve bunu en iyi biçimde kullanabilecek fiziksel ortamı sağlamak. Kuyumculuk alanında; geçmişin bilgi birikimlerini koruyup, günümüzün gereksinimlerine cevap verirken,  geleceğe yön vermektir.

 

Bölüm Başkanı
Doç. Haldun ŞEKERCİ 
Bölüm Başkan Yardımcısı
 
Son Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2024, Pazartesi