Basri Erdem Resim Sergisi

Basri Erdem Resim Sergisi

Prof.Dr.Basri ERDEM RESİM SERGİSİ FRİGYA SERGİ SALONUNDA AÇILDI…

Prof.Dr.Basri ERDEM  Kişisel resim sergisi 16 aralık 2016 Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Frigya sergi salonunda açıldı. Serginin açılışınI Dumlupınar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.DR.Kaan ERARSLAN ,Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ahmet ALTUNCUVE Kütahya Baro Başkanı Avukat Ahmet ATAM yaptı. Güzel sanatlar Fakültesi Resim Bölüm Başkanı Doç.Dr.Pelin AVŞAR KARABAŞ’ın sanatçıyı daveti ve girişimleriyle ,Dekan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr.Pınar YAZKAÇ’ın koordinatörlüğünde , Kütahya ya getirilen sergi,Dumlupınar Üniversitesinin katkılarıyla ve Güzel sanatlar Fakültesinin ev sahipliğinde gerçekleşmiştir.Resim sergisi ;çok sayıda akademisyen ,öğrenci ve Kütahyalı sanatçı ve sanatseverin yoğun ilgisi  çekti.

Sergi 16-19 aralık tarihleri arasında devam edecek.Sergi açılışında sanatçı Prof..Dr.Basri  ERDEM ‘e teşekkür belgesini Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ahmet ALTUNCU verirken, Rektör Yardımcısı Prof.DR.Kaan ERARSLAN  üniversite adına plaket taktim ettiler.

Resim Bölüm başkanı Doç.Dr.Pelin AVŞAR KARABAŞ konuşmasında ; Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğüne,Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığına katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.Sergiye gelen davetli konuklarada  teşekkür etti.Son derece önemli ve kıymetli bir sanatçıyı hocayı ağırlamaktan ,üniversitemizde sergisini açmış olmaktan dolayı son derece mutlu olduklarını dile getirdi.

Sergi açılışında konuşma yapan ;Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ahmet ALTUNCU; Halen Fevziye Mektepleri Vakfı üniversitesi olan Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görevine devam etmekte olan Prof..Dr.Basri  ERDEM ‘e ve eşi Nurhayat Erdem’e sergiyi Kütahyaya taşıdıkları için ayrıca memnuniyetlerini dile getirdi ve teşekkür etti.

Son olarak söz alan Kütahya Baro Başkanı Avukat Ahmet ATAM ; ‘Sanatçıya ve eşine Kütahyamıza hoşgeldiniz teşrifinizle bizleri mutlu ettiniz,yüreğinize ,eline sağlık tüm konukları sevgiyle saygıyla selamlıyorum’ şeklinde konuştu.

Yoğun bir izleyiciyle buluşan sergi akademik ve sanat anlamında kaliteli resimlerle göz doldurdu.Toplam 36 adet yağlıboya resimlerden oluşan sergide manzara –peyzaj ağırlıklı eserler dikkati çekti.

Son Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2017, Salı