“Bir Arada” Seramik Sergisi

“Bir Arada” Seramik Sergisi

“BİR ARADA” karma seramik ve cam sergisi toplumsal sorumluluk bilinci ile seramik ve cam sanatçılarını bir araya getirmeyi amaçlamıştır. Bu sergiyle ülkemiz üniversitelerinde eğitim vermekte olan tüm seramik ve cam bölümlerinde görev yapan öğretim elemanlarının katılım sağlayacağı bir birliktelik hedeflenmiştir.

19 Şubat 2020 saat 18:00 de Ankara Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi Füreya Koral Salonu’nda açılışı gerçekleştirilen sergiye sanatçılar küçük boyutlu duvar çalışmalarıyla katılım göstermiştir. Bu eserlerin satışından elde edilen gelir sergiye katılan tüm katılımcı akademisyenlerin bağlı olduğu Türkiye genelinden eğitim kurumlarımızın ilgili bölümlerinde “acil ihtiyaç” durumunda olan 76 Seramik ve Cam öğrencisine “yemek bursu” olarak değerlendirilmesi amaçlanmıştır.

Türkiye genelinde toplam 53 Üniversite ve Meslek Yüksek Okulu’ndan 216 akademisyenin ve 16 onur konuğunun katkı sağladığı sergi, bu alanda hizmet veren kurumların bir araya geldiği bir sanat buluşması olmuştur. Sergi projesi, Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü Başkanı Prof. T. Emre FEYZOĞLU’na aittir. Proje yürütücülüğü Prof. T. Emre FEYZOĞLU ve Em. Prof. Ayşegül TÜREDİ ÖZEN tarafından gerçekleştirilmiştir.

Bu anlamlı etkinliğe Fakültemiz Seramik ve Cam Bölümünden Doç. Nureddin Gülaçtı, Doç. İsmet Yüksel, Doç. Oya Aşan Yüksel, Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Gül Çetin ve Arş. Gör Canan Güneş katılımları ile destek vermiştir.

Son Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2020, Çarşamba