Sanat ve Tasarım Anasanat Dalı Öğrencimizden Anlamlı Başarı...

Sanat ve Tasarım Anasanat Dalı Öğrencimizden Anlamlı Başarı...

Bu yıl 14-17 Kasım 2019 tarihleri arasında Akaretler Sıraevler'de üçüncüsü gerçekleşecek olan BASE seçkisi belli oldu. 73 üniversiteden gelen 1570 başvuru arasında “Görsel İletişim Tasarımı” alanında Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi 4 üniversiteden biri oldu. Diğer alanların da dahil olduğu listede GSF yeni mezunu ve ayrıca Sanat ve Tasarım ASD öğrencimiz Ceyda KURTEŞ, ilk 100 içerisinde yer aldı.

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Levent MERCİN’in Ders Yürütücüsü olduğu Grafik Tasarım Dersi kapsamında üretilen Viktorya Dönemi Sanat Üslubunun Plak Kapağı Tasarımlarına Yansıması konulu tasarımlar, uluslararası seçici bir kurul tarafından değerlendirildi. Çok kapsamlı yapılan değerlendirme sonrasında öğrencimiz Ceyda KURTEŞ söz konusu başarıyı elde etti.

BASE Türkiye’deki ilk kolektif Güzel Sanatlar Fakülteleri yeni mezunlar sergisi. Türkiye genelinde tüm Güzel Sanatlar Fakülteleri’nin resim, heykel, fotoğraf ve video, grafik tasarım, görsel iletişim tasarımı, baskı sanatları, cam ve seramik bölümlerinden yeni mezun öğrencilerin çalışmalarını aynı çatı altında bir araya getiren çok önemli bir sanatsal etkinlikler bütünüdür.

​Yeni mezun sanatçı adaylarını kamu, sanat sektörü, yaratıcı endüstriler ve medya ile buluşturmayı hedefleyen BASE, mezuniyetten profesyonel sanat hayatına geçişlerinde onlara destek olmayı, kariyerlerine bir ivme ve yön kazandırmayı amaçlamaktadır. Türkiye’nin gelecek sanatçı nesline ışık tutacak olan BASE, aynı zamanda galeri, koleksiyonerler, sanatseverlerin ve yaratıcı endüstrilerin de genç yetenekler keşfetmesine aracı olma misyonu taşımaktadır. BASE kapsamında “BASE talks” ise 4 gün boyunca sanat dünyasını panellerde izleyicilerle buluşturacaktır.

Tasarımları ile bu önemli etkinliğe katılan ve önemli bir başarı elde eden öğrencimizi, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı ve aynı zamanda Sanat ve Tasarım ASD. Başkanı olan Prof. Dr. Levent MERCİN, en içten dileklerle kutladığını, bundan sonra da kendisine başarılar dilediğini belirtti.

Haber: Prof. Dr. Levent MERCİN

Son Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2019, Cuma