“Aşkın Halleri“ Öğrenci Sergisi

“Aşkın Halleri“ Öğrenci Sergisi

KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ SERAMİK BÖLÜMÜ VE KERAMİKA ORTAK BİR PROJEDE BULUŞTU

                       

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü; züccaciye sektöründe dünya çapında hizmet veren markalardan biri olan ve merkezi Kütahya ‘da bulunan Keramika ile Bilimsel Araştırma Projesi gerçekleştirmektedir. “Üniversite Sanayi İş Birliği İle Sofra Ve Mutfak Gereçleri İki Boyutlu Dekor Tasarımlarının Geliştirilmesi” Projesi kapsamında; Keramika Genel Müdürü Sn.  Emin Yüce ve Proje yürütücüleri; Yrd. Doç. Oya Aşan Yüksel, Yrd. Doç. İsmet Yüksel, Arş. Gör. Dr. Ayşe Gül Çetin’in   de katılımı ile iş birliği yapılmıştır.

BAP projesi sürecinde Üniversite Sanayi İş Birliği kapsamında seramik bölümü 4. sınıf Bilgisayar Destekli Dekor Uygulamaları dersi alan öğrenciler; Musa Topaloğlu, Rana Gül, Bilal Demir, Özgür Özyürek, Hülya Simge Demirhan, İremnur Yılmaz ve Gülay Akça tarafından Keramika’nın 2018 sevgililer günü kreasyonuna tasarımlar yapılarak katkıda bulunulmuştur.  

Dumlupınar Üniversitesi ve Keramika bu proje ile yeni yeteneklerin sektöre kazandırılmasını, ileri ki yıllarda yeni iş birliklerinin devamlılığını   ve mezun olan seramik bölümü öğrencilerinin istihdam edilmesine katkı sağlanmayı amaçlamıştır.

Bu proje ile sofra ve mutfak gereçlerine yenilikçi, alternatif dekor tasarımları geliştirilmesi, geliştirilen bu tasarımların uygulanabilirliklerinin incelenmesi ve mezuniyet aşamasındaki seramik bölümü öğrencilerinin sanayi ile entegre olmaları hedeflenmiştir. Keramika tasarım bölümü ve perakende satış temsilcileri ile yapılan ortak çalışmalar sonucunda üretimine karar verilen tasarımlar Türkiye de ilk kez Keramika tarafından sofra ve mutfak gereçlerine uygulanan dijital baskı tekniği ile üreterek, satışa sunulmuştur. Sevgililer Günü temalı Sofra ve Mutfak gereçleri 07 Şubat 2018 tarihinde Kütahya Sera AVM ‘de saat 17.30 da yapılacak olan açılış ve tanıtım ile 07-09 Şubat 2018 tarihleri arasında halkın beğenisine sunulacaktır.

 

 

 

Son Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2018, Perşembe