GSF Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Ödüle Doymuyor

GSF Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Ödüle Doymuyor

Bursa Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Uluslararası Yarışmada Öğrencimize İki Ödül Birden...

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Bursa” temalı “Hediyelik Eşya Tasarım Yarışması” “Hediyen Bursa Olsun” sloganıyla “Desen Tasarımı ve Hediyelik Ürün Tasarımı” başlıklarıyla iki kategoride yapıldı. Muradiye Kur’an ve Elyazmaları Müzesi’nde düzenlenen ödül törenine, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın yanı sıra Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özer, yurt içi ve yurtdışından jüri üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği marifetiyle Bursa Valiliği, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı, Uludağ Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi ve Irgandı Köprüsü sanatçıları desteğiyle düzenlenen yarışmada Bursa’yı kurumsal anlamda temsil eden hediyelik eşyaların tasarlanması ve üretilmesi amaçlanmıştır.

Yarışmaya katılan eserler jüri üyeleri tarafından iki kategoride değerlendirilerek Bursa’yı temsil edecek desen ve hediyelik ürünleri belirlendi. Yurtiçi ve yurtdışından toplam 727 tasarımcının katıldığı yarışmanın, desen kategorisinde birinciliği ve jüri özel ödülü olan “İpek ve Çini Ödülünü” Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü mezunu ve aynı zamanda şu an Sanat ve Tasarım ASD’da yüksek lisans yapan öğrencimiz Nurcan Günay almaya hak kazandı. GSF Dekanı ve Sanat ve Tasarım ASD Başkanı Prof. Dr. Levent Mercin, öğrencimizi tebrik etti ve başarılarının devamını diledi.

Son Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2022, Cuma