Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanat ve Tasarım Anasanat Dalı Öğrencilerimizden Başarı

Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanat ve Tasarım Anasanat Dalı Öğrencilerimizden Başarı

Üniversitemiz GSF mezunu ve şu an Sanat ve Tasarım Anasanat Dalı öğrencilerinden Rümeysa Zeynep  ARAÇLI 2 tasarımı ile, Deniz BABİLİK, Abdulmetin SİYAM ve Taner TÜRKEL ise 1’er tasarımı ile 37. Uluslararası Ankara Müzik Festivali Afiş Yarışmasında 60 tasarımcının 116 tasarım arasından 27 finalist arasına girerek önemli bir başarıya imza attılar. Toplam 27 tasarım arasında 5 tasarım ile üniversitemizin temsil edilmesi, öğrencilerimizin   

Uluslararası işbirlikleri, uluslararası sanatçıların başkentte ağırlanması, sanatsal buluşmaların her yıl artarak devam ettiği 36 yıldır Başkent’in en uzun soluklu müzik etkinliği olan Ankara Müzik Festivalinin içeriğinde; senfonik müzik, etnik müzik, çağdaş dünya müziği, Flamenko, bale ve dans, mizah içerikli müziğe kadar geniş bir yelpaze sunulmaktadır. 37.’si 4-28  Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleşen festival kapsamında düzenlenen afiş yarışması’nda 60 kişinin 116 tasarımla katıldığı yarışmanın, alanında profesyonel olan akademisyen ve kurum yetkililerinden oluşan jürisinin değerlendirmeleri sonucunda 27 tasarım finalist olmaya layık görülmüştür.

Yarışmanın ilk 7 finalistine para ödülü verilirken, üç yıldır olduğu gibi sergilenmeye layık bulunan ilk 20 tasarım festival sırasında And Sanat’ta sanatseverlerin beğenisine sunulacak. 

http://andmuzikvakfi.com/37.-uluslararasi-ankara-muzik-festivali-afis-yarismasi-sonuclandi26.html

 
Rumeysa Zeynep ARAÇLI

   Abdülmetin SİYAM                                                                                  Deniz BABİLİK

Taner TÜRKEL

 

Son Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2020, Çarşamba