Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğrenci Karma Sergisi

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğrenci Karma Sergisi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerinin 2019-2020 akademik yılı güz dönemi içerisinde, Prof. Dr. Uğur Atan ve Öğr. Gör. Hüseyin Ermumcu tarafından yürütülen Grafik Tasarıma Giriş dersleri kapsamında uygulaması yapılan çalışmalardan oluşan Öğrenci Karma Sergisi17 Aralık 2019 Salı günü, saat 15.30’da, Güzel Sanatlar Fakültesi Mavi Salon Önü Fuaye Alanı’nda gerçekleştirildi. 

Serginin açılış töreninde konuşan Güzel Sanatlar Fakültesi Öğr. Gör. Hüseyin Ermumcu; “Sayın dekanım, değerli hocalarım, sevgili öğrenci arkadaşlarım, kıymetli misafirlerimiz. Grafik Tasarıma Giriş dersi bünyesinde hazırlamış olduğumuz sergimize hepiniz hoş geldiniz. Sayın Prof. Dr. Uğur Atan ile birlikte yürüttüğümüz ve organize ettiğimiz sergimizde yapılan tasarımlar, grafik anlatım dilinde kullanılan yöntemlerden, metamorfoz ve yorum çalışmalarından oluşmaktadır. Öğrenci arkadaşlarımız yapılan uygulamalarda çözümleme yeteneklerini geliştirerek, uyguladıkları kavramlar üzerinden kendilerine özgü Piktogram Tasarımlarını da gerçekleştirerek sergileme imkânı bulmuşlardır. Sergimizde yer alan 126 çalışmada emeği geçen tüm öğrencilere teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Mercin; “Değerli meslektaşlarım, sevgili öğrenciler başta hocalarınız olmak üzere sizleri tebrik ediyorum. Ellerinize emeğinize sağlık bu dönem ikinci sergimiz oluyor. İlk sergi geçen hafta Hüseyin hocamızın yürütmüş olduğu Grafik Üretim Teknikleri dersi kapsamında açılmıştı. Kendisini bu konuda tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum. Sizleri de kutluyorum. Sergi açmak bir medeni cesaret ister, özgüven ister. Bunları bizde yaşadık, bizde aynı süreçlerden geçtik. Aslında öğrenmenin en iyi yollarından da biri de sergilerdir. Çünkü siz bir şey yaptığınız zaman ancak kendi yorumunuzla onu değerlendirebilirsiniz fakat hocanın değerlendirmesi dışında akran değerlendirmesi dediğimiz unsurun gerçekleştiği en iyi yer sergilerdir. Bir kişi değil onlarca kişinin yorumunu ve görüşünü alarak tasarım gücünüzü zenginleştirirsiniz. Daha nitelikli hale gelirsiniz. Ben umuyorum ki bu sergi ve diğer sergiler bir kıvılcım olur. Bundan sonra diğer derslerde de bu sergilerin devamı gelir. Marifet edene iltifat etmek bizim geleneğimiz de var olan bir şey. Gerçekten çok mutlu olduğumu ve sizlerle gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum.  Çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

Konuşmalarının ardından Dekan Prof. Dr. Levent Mercin ve misafirler, öğrencilerin hazırlamış olduğu çalışmaları incelediler.     

Son Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020, Salı