Deneysel Atölye Uygulamaları Sergisi Renkli ve Güncel Sanattan Güzel Örneklerle Açıldı

Deneysel Atölye Uygulamaları Sergisi Renkli ve Güncel Sanattan Güzel Örneklerle Açıldı

Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Elemanı Dr. Öğr. Üyesi Pınar Yazkaç’ın Resim Bölümü  1. ve 2.  öğretim, 4.sınıf Deneysel Atölye Uygulamaları II dersini alan atölye öğrencilerinin eserlerinden oluşan karma sergi 25 Nisan tarihinde, Frigya Sergi Salonunda açıldı. Açılışta Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ahmet Altuncu ve misafirimiz Ankara Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesinde Prof.Dr.Adnan Tepecik Hocamızın konuşmalarıyla açıldı. Sergide fakültemiz Dekan Yar.Doç.Dr.Keriman Pekkan,Seramik Bölümü Başkanı Doç.Dr.Nurettin Gülaçtı,Görsel İletişim ve Tasarım Bölüm Başkanı Doç.Dr.Levent Mercin,çok sayıda öğretim üyesi ,öğrenciler ve misafirler yer aldı.

Açılış konuşmasında Dekan Prof.Dr.Ahmet ALTUNCU ; ‘Emeği geçen hocalarımızı ve öğrencilerimizi tebrik ederek teşekkür etti.Dr.Öğr.Üyesi.Pınar YAZKAÇ sergi hakkında;’40 farklı öğrencinin 60 adet deneysel tarzda, farklı artık malzeme ,yöntem ve tarzla, kendi özgün konu ve araştırmalarının sonucunda dönem boyu çalışarak ortaya koydukları güncel sanat işleri ile ortaya koydukları 60 adet eser bu sergide yer alıyor. Dr. Öğr. Üyesi Pınar Yazkaç ise; ‘Ortak atölye sergilerinin dönem sonu sergisinin açılmasında büyük yarar gördüğünü öğrencileri olumlu yönde motive ettiğini vurguladı.Öğrenciler bu güncel konularda ise kendi özgün deneyimlerini ve algılarını yansıttılar.’ Tuval üzerine yağlı boya ve akrilikten ve karışık tekniklerden oluşan bu resimlerde ağırlıklı olarak serbest kompozisyonlar, kolaj tekniğinde yorumlanmış, atık malzemelerden yola çıkılarak ,hazır ready made tarzında kompozisyonların yer aldığı  çalışmalar dikkat çekiyor.’

Sergi renkli,sıradışı,eğlenceli ,özgün ve farklı olmasıyla ön planda dikkat çekiyor.25 Nisanda açılan sergi 4 mayıs tarihine  kadar izlenebilir.

Son Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2018, Pazartesi