5 Nisan Avukatlar Günü Karma Resim Sergisi Açıldı...

5 Nisan Avukatlar Günü Karma Resim Sergisi Açıldı...

5 Nisan Avukatlar Günü  münasebetiyle; Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nün Kütahya Barosu ile ortak işbirliği içinde hazırlamış oldukları 30 eserden oluşan karma sergiye ilgi büyüktü. Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Altuncu’nun tensipleriyle ,DPÜ Rektörü Prof.Dr.Remzi Gören’nin katkılarıyla  ile meydana gelen sergi ; Kütahya nın tarihi Balıklı Camii karşısındaki tarihi Mollabey Konağın olarak adı geçen Kütahya Barosuna ait Avukatlar Evinde gerçekleşti.Tarihi konağın avlusunda konuklara kokteyl  verildi.Sergi Kütahya Baro Başkanı sayın Avukat Ahmet Atamın destek ve himayeleriyle gerçekleşti.

Kütahya Barosu tarafından Kütahya Adliye Sarayı bahçesinde düzenlenen törenin ardından ;Avukatlar Evinde saat 11:00 de sergi açılışı ve kokteyle  ;Vali Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Bülent Tatkan, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören , İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, STK Temsilcileri, iş adamı Rıza Güral, bazı daire müdürleri ve avukatlar katıldı.

5 Nisan Avukatlar Günü etkinlikleri Kütahya Barosu Avukat Evi’nde düzenlenen kokteyl ve Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri tarafından hazırlanan resim sergisi açılışı ve eserlerin incelenmesiyle devam etti.

Tören sonrasında Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Altuncu’ya plaketlerini Ahmet Hamdi Nayir, Dekan Yardımcısı  Yrd. Doç. Dr. Pınar Yazkaç’a AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel ve Resim Bölüm Başkanı Doç. Dr.Pelin Avşar Karabaşa’a ise  Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz verdi.Çok sayıda akademisyen ve öğrencinin ve sanatçıların katıldığı sergiye ilgi topladı.

Baro Başkanı Ahmet Atam da DPÜ Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine ve öğretim üyelerine teşekkür ederek her birine Teşekkür Belgesi takdim etti.

Sergide ; DPÜ Güzel Sanatlar Fakültesi gençlerine kültür ve sanatta daima destek verdiklerinin ifade eden Baro Başkanı sayın Avukat Ahmet Atam üniversiteyle olan olumlu diyaloglarının devam edeceğini vurguladı.

Son Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2018, Perşembe